Translate

piątek, 19 sierpnia 2016

Marketing internetowy czy to działa

Wiele osób słysząc słowo marketing internetowy zastanawia się co to jest i za co płaci oraz jakie daje mu to efekty. Czy faktycznie sprzedaż wzrasta, czy to dobrze zainwestowane środki czy po prostu wymysł marketerów?Jednam z popularnych narzędzi marketingowych lub inaczej zwanym największym portalem społecznościowym jest Facebook. Dzięki niemu w ciągu godziny możemy dotrzeć do kilku set osób zainteresowanych oferowanym produktem jak i tych którzy nie są zainteresowani, a mogą być więc marketing internetowy nie jest wymysłem marketerów jest to po prostu przyszłość w którą wkraczamy bardzo powoli i nie ufnie. Te firmy które dostrzegły potencjał nie zrezygnują z tego ponieważ wiedzą jak to jest ważne, a  bez tego mogli by w ciągu chwili zamykać swoje biznesy. Oczywiście są też inne portale oprócz facebooka które znacząco wpływają na konwersje. Dobry marketer umiejętnie dobierze określone portale i przedstawi nam te które przyniosę największy zysk. 

Odpowiedź na pierwsze pytanie jest czasami trudne do sprawdzenia. Wszystko zależy od dnia miesiąca, pogody, zapotrzebowanie danych osób oraz trendów. Najlepiej jest porównywać te same okresy patrząc kilka lat wstecz i sprawdzając jaki był wzrost i jaki jest teraz. Wiele osób analizuje dane tylko z danego roku i nie widzi sukcesów, a na przestrzeni lat jest to widoczna różnica.

Jeżeli chodzi o zainwestowane środki to każde pieniądze przeznaczone na reklamę nie są wydane w błoto o ile reklama jest wykonywana dobrze. Warto przeglądnąć oferty kilku firmy i wybrać te które nie tylko mają najlepszą cenę ale oferują unikalność i jakość. Ponieważ to jest priorytet w dzisiejszych czasach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz