Translate

piątek, 19 grudnia 2014

SmartEyeGlass Attach

Google Glass podbiło już rynek oraz serca nie jednego posiadacza oraz wzbudziło prawdziwą chęć posiadania ich przez tłumy. Opinie o Google Glass są różne, jedni są z nich zachwyceni pomimo tego, że czas pracy na baterii wynosi maksymalnie 45 minut, inni narzekają ponieważ nie są w nich akceptowani szczególnie dlatego, że nie mogą udać się z nimi do kina ponieważ od razu są proszeni o ich zdjęcie i często są z tym liczne problemy.

Pomimo tych przypadków okazuje się, że konkurencja nie śpi i tak firma Sony wprowadza na rynek swój odpowiednik Google Glass o nazwie SmartEyeGlass Attach. W porównaniu do Google Glass nie będą to oprawki z wbudowanym pryzmatem ale urządzenie, które będziemy mogli przyczepić do dowolnych okularów zarówno korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych.

Moduł ma być bardzo lekki (około 40 gramów), a oprócz kolorowego, kontrastowego wyświetlacza OLED o rozdzielczości 640 x 400 pikseli, który będzie wyraźny nawet w pełnym słońcu ma posiadać także dotykowy panel ułatwiający korzystanie z interfejsu oraz akcelerometr i elektroniczny kompas.

Dedykowany będzie on osobom które wykonują różną aktywność w tym nawigacje, sport itp.

Jak myślicie rozszerzona rzeczywistość jest przyszłością?


Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz