Translate

poniedziałek, 1 grudnia 2014

(Nie) bezpieczeństwo twojej firmy!

W Stanach Zjednoczonych przestępstwa komputerowe traktowane są bardzo poważnie, ale sam zamiar skazania hakera na 440 lat więzienia to już lekka przesada. Oczywiście w przypadku tak długiego wyroku  Fidel Salinas mógłby wyjść po 200 latach dobrego sprawowania ;-)

O co haker był oskarżony? Informacja publiczna podaje bardzo mało informacji, których treść brzmi, że próbował włamać sie do administracji hrabstwa Hidalgo Country w stanie Texas za pomocą metody łamania haseł brutal force. Jego żądanie dostępu które wynosiło ok. 14 000 razy spowodowalo zawieszenie systemu i zamknięcie strony administracyjnej.

Ostatecznie sąd połączył wszystkie zarzuty (było ich aż 44 każde po 10 lat) w jedno i nie skończyło się to dłuuugą odsiatką, ale tylko karą 10 tyś dolarów, a 2 lutego 2015 będzie kolejna sprawa w której Fidel może dostać karę pozbawiania wolności na 1 rok.Duża redukcja prawda?

Jak widać bezpieczeństwo jest potrzebne w każdej firmie w dzisiejszych czasach i warto o nie zadbać. W przypadku sklepów internetowych, których powstaje coraz więcej warto zablokować możliwość ataku słownikowego na hasło do trzech prób, a następnie tylko główny administrator może odblokować takie konto. Dotyczy to zarówno sklepów internetowych jak i stron na silnikach między innymi WordPress, Joomla.


Źródło: www.e-prom.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz